Geologinės keliones

Kelionių pasiūlymai geologams

Kelionės Naujausios

Jus jaudina tokia gyvenimo tema kaip akmenys? Norite pasinerti į kalnus ir patirti akmenų paslaptis? Metas griebti savo kirvį ir planuoti geologinę kelionę į kokius nors kalnus! Juk kalnai – tai nuostabi vieta, kur gali įlįsti į urvus, landžioti labirintais, krapštyti nuo sienų, jeigu tik jos tavęs neužgrius, įvairius mineralus. Taigi, kur būtų galima keliauti arčiausiai Lietuvos?

Lenkija. Pietinėje Lenkijos dalyje yra Tatrai, kuriuose rasi apsčiai visokiausių kristalų ir kasyklų. Metas aplankyti Veličkos druskos kasyklas šalia Krokuvos ir tada patraukti į urano kasyklas, kur randama daug radioaktyvaus ametisto ir įvairių uolienų.

Slovakija. Slovakija – tai kalnų šalis, faktiškai visu savo plotu esanti vien kalnuose. Vietomis kalnai čia vidutinio aukščio, o kai kur pakankamai aukšti ir snieguotomis viršūnėmis. Čia jauti kalnų magiją. Eik krapštyk ametistą, krapštyk visokį kvarcą, rasi agatų gal dar ir visokių kitokių mineralų, kuriuos per daugybę tūkstančių metų užaugino pati žemė. Viena iš įspūdingiausių vietų gal būti šalia Liptovsky Mikulašo, ten labai kvapą gniaužiantys Demenovskos urvai su stalakitais ir stalagmitais.


Čekija. Va čia tai šalelė! Tiesa, kalnų čia ne tiek daug kiek Slovakijoje ir jie ne tokie aukšti, bet galima tikrai daug ką pamatyti. Jeigu randiesi netoli Prahos, verta nuvažiuoti į Koneprusų urvus. Tiek Sudetai, tiek Tatrai, tiek Rūdiniai kalnai – visa tai randasi Čekijoje ir čia gali pamatyti tikrai labai daug. Krapštyk kalnuose vario rūdą. Krapštyk kvailių aukso pirito gyslą.

Krapštyk violetinius užburiančio ametisto gabaliukus ir dėkis juos sau į kišenę – parsiveši namo, bus ne vien gintaras, nors ir gintaras yra labai gerai.


Buvusius tokiose kelionėse, prašau visus įspūdžius pasakoti man. Taip pat lauksiu iš Jūsų daug lauktuvų. Lai mano kolekcijas papildo nauji žavintys kristalai – tai bus didžiausia Jūsų dovana man.


Ką dar galima būtų pasakyti apie keliones? Tai kaip ir nieko daugiau. Reikia tiesiog keliauti ir lįsti gilyn į kalnus po žeme.