Varžtai

Intriguojantis varžtų pasaulis

Namai Naujausios

Varžtai labai intriguoja. Kai eini per Kalvarijų turgų, matai kaip seniai gatvėse ant skudurų sudėtus pardavinėja varžtus. Rudi, surūdiję, visokių dydžių, formų ir spalvų. Tokia gausi rudeninė mados kolekcija, kad pažvelgus į juos darosi nuostabu. Kai viduje žavesys prabunda ir nesutramdomas entuziazmas, kartu prabunda ir vartotojiškas tavo pradmuo – tu nori pirkti tuos varžtus ir juos turėti.

Paskaitykime šį straipsnį ir pasiaiškinkime daugiau apie kerintį ir nepaprastą varžtų pasaulį.

Kam yra skirti varžtai?

Varžtai šiaip jau yra skirti remonto darbams, jie gręžiami į sieną. Darbštus ir tikras vyras žiūri į varžtus pragmatiškai – nieko ilgai nemąstęs, jis griebia į rankas grąžtą ir sugręžia tuos varžtus taip, kaip reikia. Romantinės ir meninės prigimties vyras dažniausiai gi nelabai moka naudotis grąžtu ir yra linkęs varžtus idealizuoti ir romantizuoti, nupiešti juos rožinėmis spalvomis. Jam lengviau būtų parašyti apie tuos varžtus eilėraštį ar net ištisą poemą, negu panaudoti juos neišsidirbinėjus pagal jų tikrąją paskirtį.

Tikroji varžtų paskirtis

Tikroji varžtų paskirtis yra būti įgręžtiems į sieną, kad jie prilaikytų visokias reikiamas detales. Varžtas ir grąžtas yra du giminingi ir vienas prie kito derantys daiktai – paprasta ir savaime suprantama. Veiklus vyras, paprašytas kokios moterėlės, tiesiog paima grąžtą ir sugręžia varžtus. Tai reiškia, kad jis panaudoja juos pagal jų tikrąją paskirtį ir yra teisingas. Kiti gi, išsidirbinėja ir pridengia savo nemokšiškumą tariama estetika ar gausia žodžių lavina, menu.

Ką daryti?

Ką reiktų daryti? Reiktų mažiau rašyti ir, pabaigus tekstą, tiesiog sugręžti varžtus. Tačiau kadangi tekstas reikalauja bent 300 žodžių, o dar pasiektas tik (šiuo metu) 251 žodis, tai teksto autorius yra priverstas pilstyti iš tuščio į kiaurą ir bandyti kažkaip pritempti šią jam sunkiai suprantamą temą. Gaila naudoti savo liežuvį ne pagal paskirtį ir tuščiai gaišinti laiką plepėjimui, kai tuo metu būtų galima nudirbti kur kas didingesnius ir kilnesnius darbus, pavyzdžiui įgręžti varžtus. Tačiau, dėkui Dievui, čia tekstas ir baigiasi.